تاریخچه میکروسمنت

تاریخچه میکروسمنت | با بررسی تاریخچه ساخت میکروسمنت یا میکرو بتن ، به بتن اصلاح شده پلیمری ریزدانه در دهه 1930 آغاز می رسیم .

در آن دوره شیمی دان های انگلیسی ترکیبی از سیمان با لاستیک ساختند ، که در بررسی خواص آن مشخص شد که این محصول دارای ماهیت ضد خوردگی بالا و  چسبندگی عالی به همه سطوح دارد.

بنابراین در صنعت کشتی سازی برای استفاده بر روی سطوح مختلف حتی برای پوشش میخ های فولادی کشتی ها برای افزایش حفاظت در برابر خوردگی ناشی از یون کلر موجود در دریاها استفاده کردند.

اما زمان ثبت شده میکروسمنت به کشور اسپانیا 2-3 دهه قبل بر می گردد. استفاده زیاد آن در دو کشور اسپانیا و ایتالیا به عنوان مهد معماری هم اکنون بسیار زیاد است.

 

کامپوزیت ها و بتن پلیمری

کامپوزیت ها و بتن های پلیمری در تاریخچه میکروسمنت | پس از اتمام جنگ جهانی دوم، فناوری استفاده از پلیمر ها به شدت در دنیا خصوصاً ایالات متحده آمریکا، کانادا و ژاپن و با اندکی تاخیر در اروپای غربی بعد از جنگ جهانی دوم توسعه یافت.

علاوه بر پلیمرهای طبیعی (مانند لاستیک ها و صمغ ها )، پلیمرهای مصنوعی (مایع ، پودر یا الیاف) به شدت مورد آزمایش قرار گرفته اند.

اهداف  استفاده از کامپوزیت های مختلف برای ساخت مخلوط های بتن بهتر ، با ایجاد محصولاتی بود که خواص مکانیکی و مقاومتی بهتری داشته باشند.

در این راستا ، علاوه بر استفاده از پوزولان های طبیعی ، با استفاده از ترکیب مناسب مواد پلیمری ، موفق به ایجاد محصولات جدیدی شدند که دارای ویژگی‌ها و خواصی هستند که یک عنصر قادر به دستیابی به آنها نیست. البته اصولاً در تعریف کامپوزیت ها هم به چنین تعریفی دست پیدا می کنیم.

حاصل دهه ها تست و آزمایش، ساخت طیف وسیعی از محصولات از جمله:

 

میکروسیمان ، مقاومت عالی فقط با یک لایه بسیار نازک

میکروسمنت ها بیشتر در مجموع محصولاتی هستند که از دو جزء پلیمر مایع و پودر خشک تشکیل شده اند.  یا بصورت تک جزیی همراه با پلیمرهای پودری یا تک جزیی بصورت مایع خمیری شامل پلی اورتان های پایه آب ساخته می شود . در نسخه های از این محصول رزین های ارزان تر با کیفیت پایین تر هم بعضاً ساخته می شود .

پس از مخلوط کردن این دو جزء، موادی به دست می‌ آید که می‌ توانید کف ، دیوار یا سایر سطوح را با میکروسمنت بپوشانید و ویژگی صنعتی بی‌نظیری به آن می‌دهد. پس از خشک شدن ، مواد با مقاومت سایشی و سختی بالا و مقاوم در برابر رطوبت می باشد..

بزرگ ترین ویژگی میکروسمنت در یک جمله ، استفاده نازک از متریال پایه سیمانی یا افکت سیمان برای ایجاد پوشش مدرن و مینمال با قابلیت استفاده در هر سطح و مکان داخلی و خارجی با قابلیت طرح و رنگ نامحدود با حداقل ضخامت ممکن.

میکروسمنت در زبان ها و کشورهای مختلف اسامی مختلفی بشرح زیر دارد .

microcemento | در اسپانیا و ایتالیا از همین نام استفاده می شود ، با این حال، این محصولات را می توان با نام های بتن مومی (به فرانسوی: béton ciré) ، میکروتاپینگ (اصطلاح مورد استفاده در نامگذاری انگلیسی و ایتالیایی) ، میکروکریت یا میکروبتون یا میکروزمنت یا بتونوپتیک (در آلمان) نیز یافت.

اسپانیا: microcemento

ایتالیا: microcemento

لهستان: mikrocement

مجارستان:  mikrocement

فرانسه: béton ciré

آلمان: Mikrozement یا Betonoptik

اوکراین: microcement

روسیه: микроцемент

فنلاند: mikrosementti

نروژ: mikrosement

برزیل: cimento queimado

پرتغال: microcimento

آشنایی کامل با میکروسمنت

تاریخچه میکروسمنت