مقالات
ابعاد بتن اکسپوز

ابعاد بتن اکسپوز تولیدی در اکسپوز کانکریت ( Expose Concrete ) دارای تنوع سایز بوده که از مهمترین ابعاد موجود می توان به :

50 در 50 سوراخ دار / 60 در 30 سوراخ دار / 60 در 50 سوراخ دار / 90 در 30 سوراخ دار / 90 در 50 سوراخ دار / سایز 60 در 60 سوراخ دار / 120 در 60 سوراخ دار / 100 در 50 سوراخ دار

80 در 40 بدون سوراخ / 100 در 40 بدون سوراخ / سایز 100 در 40 بدون سوراخ / 100 در 50 بدون سوراخ

طرح چوب سایز 60 در 15 / طرح چوب سایز 60 در 30 /  طرح چوب سایز 120 در 15

ادامه مقاله ...
ضخامت بتن اکسپوز

ضخامت بتن اکسپوز تولید شده در اکسپوز کانکریت دارای تنوع بوده و با توجه به سفارش مشتری تولید می گردد.

به صورت عمومی این محصولات دارای ضخامت 1.5 سانتی متر تا 3.5 سانتی متر می باشد و با توجه به اینکه این محصولات در دو نوع بدون سوراخ و با سوراخ تولید می گردد و به ترتیب برای کف و نما مورد استفاده قرار می گیرد ضخامت آن از عناصر تاثیر گذار بر روی مقاومت محصول می باشد.

ادامه مقاله ...
بتن اکسپوز رنگی

بتن اکسپوز به جهت ساختار و رنگ طبیعی بتن طرفداران بسیاری از جمله معماران و طراحان دکوراسیون داخلی دارد.

اما به جهت تاثیر پذیری و تاثیر گذاری متقابل در دکوراسیون داخلی و به جهت رفع محدودیت برای طراحان ، این محصول به سفارش مشتری توانایی تولید در رنگ های طوسی (طبیعی) رنگ بتن ، طوسی روشن ، طوسی تیره ، سفید ، رنگ بژ ( ماسه ساحلی) و ابر و باد را داراست.

ادامه مقاله ...
ویژگی های بتن اکسپوز
ضخامت 1.5cm ~ 3.5cm
مناسب محیط داخلی و خارجی
طریقه نصب چسب تایل ، خشک ، دوغاب
نوع بتن یو اچ پی سی UHPC
قابلیت آب بند دارد
قابلیت آبگریز دارد
رنگبندی دارد
ادامه مقاله ...
نصب بتن اکسپوز

بتن اکسپوز به سه شکل قابلیت نصب دارد.

 • طریقه نصب اول نصب خشک شناخته می شود ؛ که در این روش بدون استفاده از هرگونه ماده شیمیایی (چسب یا دوغاب) با استفاده از پروفیل کشی (پروفیل بندی) و با استفاده از ملزومات مورد نیاز ، تایل های بتن اکسپوز در محل هایی که به نسبت سایز و ضخامت تعبیه شده قرار می گیرند.
 • طریقه نصب دوم با استفاده از چسب تایل مخصوص (چسب کاشی) که همانند نصب کاشی و سرامیک قابل نصب بوده . این روش مورد توجه اکثراً طراحان و نصب کنندگان بوده و از سهولت بالاتری برخوردار است.
 • طریقه نصب سوم با استفاده از دوغاب که روش سنتی نصب بوده و همچنان مورد نظر نصابانی است که با شیوه های قدیمی که مبادرت به این کار می کنند بوده ، اما به نسبت روش نصب اول و دوم دارای ضعف هایی پس از نصب می باشد.
ادامه مقاله ...
بتن فوق توانمند

بتن فوق توانمند uhpc | بتن پس از آب پر مصرف ترین ماده در کره زمین بوده و سرانه آن بازاء هر نفر یک تن در سال می باشد ، که هر ساله 3 تا 5 درصد رشد دارد ، سرانه استفاده از بتن در ایران حداقل 2 برابر بیشتر از متوسط جهانی بوده که با افزایش تولید سیمان بشرط عدم دخالت دولت در کشور تقریبا همسو می باشد .

ساخت بتن با مصالح پایه ، شامل شن بادامی ، شن نخودی ، ماسه ، آب و سیمان ، بتنی در حد کارهای ساده ایجاد می کند ، این بتن برای ساخت بتن های مگر ، موزاییک ویبره می باشد .

ادامه مقاله ...
مشخصات فنی بتن اکسپوز

به طوری کلی قطعات تولیدی این شرکت دارای 4 نوع تولید می باشد :

بیشتر محصولات تولیدی این شرکت ، با استفاده از تکنولوژی UHPC و GFRC تولید می گردد و دلیل آن این است که

این دست از بتن های اکسپوز تولید شده علاوه بر مقاومت بالا ، در برابر سیکل ذوب و یخ مقاوم می باشد.

 

مشخصات فنی بتن اکسپوز | محصولات با استفاده از مواد اولیه شامل ؛ الیاف فلزی و غیر فلزی ، رزین ، پلیمر ، لاتکس ، مصالح سیلیسی و با استفاده از 14 جزء اختلاط تولید می شود.

ادامه مقاله ...
انتخاب بتن اکسپوز

برای تولید یک قطعه بتن با کیفیت که تمامی مقاومت های لازم اعم از مقاومت فشاری بتن ، مقاومت خمشی بتن ، مقاومت شیمیایی بتن را بتواند پاس نماید.

همچنین قطعه دچار ترک ، شوره ، شکستگی و جدا شدگی هنگام برش یا سوراخ کاری نشود ، و این امر نیازمند مصالح مختلفی خواهد بود که بر عکس قطعات سنتی مانند موزائیک و قطعات دور باغچه ای که گران ترین ماده آن سیمان است ؛ ارزان ترین جزء آن سیمان بوده و بعضا دارای 12 جزء مختلف است که در ادامه به آن اشاره خواهد شد.

ادامه مقاله ...
طرح اختلاط بتن اکسپوز

متریال ساخت بتن اکسپوز :

 • سیمان
 • شن
 • ماسه
 • فوق روان کننده ( رزین سنگ مصنوعی )
 • پوزولان
 • الیاف فلزی
 • الیاف شیشه
 • انواع الیاف پلیمری
 • پلیمری های ترنری
 • فیلرهای متنوع با نسبت آب به سیمان کمتر
مصالح بتن فوق توانمند UHPC
میزان سیمان حدود 660 کیلوگرم در متر مکعب
الیاف الیاف فلزی فایبرچم 0.8 حداقل 1 درصد وزن کل بتن
فوق روان کننده R900 فلوچم حداقل بین 1.7 تا 3 درصد وزن سیمان
ضخامت خروجی قطعه از 15 میلی متر به بالا
مصالح سنگی حداکثر سایز 12 میلی متر
پودر سنگ بین 50 تا 100 در هر متر مکعب
میکروسیلیس حداقل 10 تا 14 درصد وزنی سیمان
پلیمرهای ترنری حدود 0.5 درصد وزن سیمان
الیاف شیشه الیاف شیشه فایبرچم g18 به میزان 1 درصد وزنی بتن
الیاف پلیمری سنتتیک به میزان 0.6 درصد وزنی بتن
کربنات کلسیم به میزان 8 درصد وزنی بتن

 

وجود پلیمرها در بتن اکسپوز باعث عدم تخریب در محیط های دارای یون کلر و سیکل ذوب و یخ ( freeze & thaw ) می شود . طول عمر مفید بتن اکسپوز با این طرح بیش از 20 سال در محیط های نامساعد می باشد .

این طرح اختلاط بتن UHPC ظاهرا بتن بسیار گرانی هست اما موضوع قابل تامل ماندگاری و عدم شوره زدن و ثبات کیفیت برای درازمدت است که کل هزینه های بتن اکسپوز را پوشش می دهد .

ضمن آنکه به دلایل فوق بابت قیمت تمام شده ، این طرح اختلاط بتن اکسپوز کمترمورد استفاده همکاران تولید کننده قرار می گیرد . اما ما در مجموعه تولیدی خود با این روش نسبت به تولید انواع بتن اکسپوز اقدام می نماییم .

ادامه مقاله ...